
Christmas time, kerst tijd ……. een geweldige periode die bij mij persoonlijk al ergens na de zomerperiode mag beginnen.
Met de wisseling van de seizoenen en het weer kom ik steeds meer in de stemming om binnenshuis alles langzaam om te toveren naar sfeervol natuurgroen, glitter en glamour.
Het groen van de gesnoeide bomen en struiken gaan langzaam hun weg vinden in de vazen en bloemstukjes welke een heerlijke geur in huis brengt.
Met het glitter en glamour moet ik wat voorzichtiger zijn om dit al te plaatsen, dit voor mijn man.
Hij is nog steeds een beetje van de ‘oude’ stempel “ eerst Sinterklaas en dan kerst” is zijn motto.
En dat probeer ik natuurlijk te respecteren, wat mij echt nog wel eens moeite kost.
Waar komt die hang naar de december sfeer zo vandaan heb ik mij wel eens afgevraagd ?
Toen ik nog kind was ,weet ik mij te herinneren , dat er pas een paar dagen voor kerst een kerstboom in huis geplaatst werd en in de keuken de nodige recepten voor de kerst werden voorbereid of gereed gemaakt.
Welke natuurlijk heerlijke geuren verspreide en het water mij al in de mond deed te lopen, ‘zo lekker’ de gestoofde peertjes, de gebraden rollade en de eigen gemaakte vanille vla mmmmm
Mijn mooiste herinnering is de laatste kerst toen mijn vader er nog in leven bij was.
Hij ging met een paar van ons gezin ‘waar onder ik’ naar de plaatselijke huishoudwinkel om een nieuwe piek en een paar nieuwe gekleurde vogeltjes van glas uit te zoeken voor in de boom.
De hele sfeer in de winkel, het samen iets uitzoeken, de blijheid en de vrolijkheid van het thuiskomen en alles op z’n plek hangen of zetten in de kerstboom.
Een herinnering om samen met de andere dierbare kerstmomenten, voor het leven iets mee te geven.
Dit is voor mij waarschijnlijk persoonlijk de basis van het herfst&winter beleven, aangekleed met de uiterlijkheden uit de natuur en de toegevoegde interieur veranderingen.
Christmas time ….. Kerst tijd , een liefdevolle tijd van samen zijn met allen die je lief zijn of juist met hen die door de maatschappij voorbij gezien worden of zelfs niet opgemerkt worden.
Een tijd van stilstaan bij wat geweest is en wat nog mag gaan komen, een tijd van ontmoeting, verbondenheid en ook een tijd van herinneringen maken, elk jaar opnieuw.
Een heerlijk tijd waarin wij de liefde van Jezus mogen uitleven naar onze omgeving, welke omgeving dat ook maar mag zijn en in de vorm die bij ons ieder persoonlijk past.
Christmas time …… Kerst tijd, mogen dagen van liefde, ontmoeting & verbondenheid en herinneringen zijn. 🌟
Warme groet, Gerda Sinon
Lifecoach & Rouwcounselor. ©️2022