Wat doe jij ?…..

22- september-2024

Wat doe jij ?……..

Wat doe je als je het niet meer weet ? Deze vraag vroeg mijn moeder nog wel eens als ik als jong meisje alleen met de bus naar m’n grootouders ging of alleen met de trein ergens heen moest.
Tjaaaaa een vraag waar ik toen toch even over na moest denken, wat doe ik als ik het niet meer weet, welk perron ik moest hebben of nog erger welke trein of bus ?…..
M’n moeder zou m’n moeder niet zijn als zij zelf al niet het antwoord gaf ‘weet je het niet meer ? Ga naar de man met de pet’ de conducteur of de buschauffeur, hoe eenvoudig kan het zijn.
Dit principe heb ik mijn hele leven tot nu toe gebruikt en ook overgedragen op onze kinderen.
Hoe eenvoudig, was het maar zo eenvoudig voor alles in het leven, helaas pindakaas dat is dus niet zo.
Net als de uitspraak ‘ Waar spreken we af als we elkaar kwijt zijn? ‘ ook dit is iets wat in basis eenvoudig lijkt, gewoon van te voren bespreken toch ?! alleen zo werkt het niet altijd.
Je kunt het , in het leven even niet meer weten of letterlijk de weg naar de ander kwijt zijn.
Wat doe je dan ? is het antwoord dan ook simpel en eenvoudig ? Dat ligt dan ook maar net aan hoe ik, jij of de ander in elkaar steekt.
Soms kan het eenvoudig zijn, de ander opzoeken en in gesprek gaan, alleen als er veel tijd tussen zit of groot ongenoegen dan wordt het een stuk lastiger.
Soms kun je een derde partij er bij vragen, ook is voor een ieder verschillend.
Hoe snel wordt er dan uiteindelijk maar niet gezegd ‘we zien elkaar wel weer’
Alleen laat dit iets zien van onderlinge verbinding ? vriendschap? Zelf leer ik nu dat het een te zwak en te ruim begrip is.
Juist het letterlijk uitspreken dat je elkaar graag ziet , graag ontmoet geeft bodem voor jezelf en de ander om vanuit een gelijkwaardige relatie omgang te hebben met elkaar op de tijd die je elkaar gunt en geeft.
En juist dat kan een brug zijn op momenten als je de weg naar elkaar kwijt bent en het even niet meer allemaal weet.
En is de vraag ‘ kom je ook naar het nu ? Dan zien we morgen wel weer’ …… Eén van de antwoorden op de lastige vragen “ wat doe je als je het even niet meer weet ? en waar spreken we af als we de weg kwijt zijn.? “
Welke relatie je ook hebt, als je het even niet meer weet en de weg kwijt bent.
Weet, je kan niet naar het volgende hoofdstuk als je nog vastzit in het vorige.
Onthoud maar, als het hart er in is kun je oprecht zeggen ‘tot snel’ en uitkijken.
Uitkijken,naar het moment van, ontmoeten, verbinden en samen gelijkwaardig en met hernieuwde nieuwe kleur& inspiratie eventueel verder te wandelen naar het volgende hoofdstuk.❤️

Warme & lieve groet;
©️2024 Gerda Sinon-Brander
Rouwcounselor & Life coach
crossinglevenscoaching.com


Ontdek meer van Cros’sing Levenscoaching

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Plaats een reactie